Beskidzka Plaża to cykl amatorskich turniejów siatkówki plażowej organizowany od 2015 roku. Zawodnicy rywalizowali w miastach południowej Polski, jak Wisła, Bielsko-Biała, Cieszyn, Andrychów i Kęty. Nazwa turniejów nawiązuje do zawodów odbywających się w Bielsku-Białej do 2006 roku, które na stałe wpisały się w historię tej dyscypliny. Nasze turnieje zapewniają możliwość startu wszystkim miłośnikom siatkówki plażowej.

Każdy turniej to siatkówka plażowa na naprawdę wysokim poziomie. Nie trudno o niego, mimo iż są to turnieje amatorskie, gdyż uczestnicy prezentują wysokie umiejętności. Wielu z nich to zawodnicy, którzy rywalizują w turniejach rangi mistrzowskiej, a podobne rozgrywki są dla nich ważnym elementem przygotowań do sezonu.

Obok zmagań siatkarzy i siatkarek  na kibiców czekają dodatkowe atrakcje w każdym z miast, w którym odbywają się turnieje. To konkursy i animacje, mecze gwiazd, świetna muzyka i zabawa na trybunach a nawet warsztaty z siatkarskimi idolami, do których niewątpliwie należy Marcin Prus.

Wraz z Beskidzką Plażą organizowana jest również Młoda Plaża Open. To rozgrywki dla siatkarzy i siatkarek do 18. roku życia, a więc fantastyczna okazja dla młodych zawodników do zmierzenia się ze swoimi rówieśnikami w prawdziwym turnieju.